Діагностика ходової частини автомобіля: як зробити, що важливо знати

Відома приказка говорить, що профілактика краща, ніж лікування. Це повною мірою може стосуватися не тільки нашого організму, але й особистого автомобіля. Завдяки регулярним технічним оглядам транспортних засобів ми можемо значно підвищити безпеку дорожнього руху та уникнути дуже дорогого ремонту.

Однією із основних складових такого огляду є діагностика ходової частини. Коли і як перевірити ходову автомобіля? Чим хороша комп’ютерна діагностика ходових автомобілів? На ці та інші питання відповідають спеціалісти компанії Vag-Master.

Діагностика ходової частини легкового автомобіля – нюанси

З чого складається ходова частина автомобіля? Насамперед, це основна рама, до якої кріпляться мостові балки із залежними та незалежними підвісками. Також сюди включають:

  • осі;
  • важелі та опори;
  • колеса;
  • диски та покришки.

Професійно проведена діагностика шасі дозволяє виявити навіть дрібні дефекти, про які ми не здогадуємося під час руху, і які, якщо їх не усунути заздалегідь, можуть спричинити набагато серйозніші поломки.

Таких відмов слід уникати з кількох причин. Найбільш очевидними є фінансові міркування: швидше і вигідніше зняти одну зношену деталь, ніж ремонтувати всю систему, яка повністю розсипалася тільки через цей один елемент.

Другий нюанс — це безпека, адже раптова поломка під час водіння становить величезну загрозу не лише для нашого здоров’я, а й для інших учасників дорожнього руху. Також не варто забувати про юридичні обов’язки кожного водія, якому необхідно у встановлений термін провести техогляд свого автомобіля, у тому числі діагностику ходової частини.

Інтервали між окремими перевірками залежить від віку автомобіля. Перший техогляд проводиться перед першою реєстрацією автомобіля, другий – протягом 3 років з моменту постановки на облік, третій – протягом 2 років з моменту попереднього техогляду. Кожну подальшу перевірку ми робимо протягом одного року з дати попередньої перевірки.

Скільки коштує діагностика ходового автомобіля

Стандартна процедура діагностики та перевірки стану ходової коштує приблизно 200-250 гривень. Вартість може бути вищою, якщо знадобиться комп’ютерна перевірка на спеціальних стендах. Якщо вам потрібна послуга діагностика ходової, пошук СТО бажано виконати заздалегідь, вивчивши відгуки реальних клієнтів в інтернеті, наприклад.

Коли потрібна діагностика ходової частини автомобіля

Окрім періодичних перевірок стану автомобіля, діагностика ходової частини рекомендується і в низці інших ситуацій. В першу чергу необхідна діагностика ходової після будь-яких ударів, пов’язаних із попаданням коліс у ями, вибоїни або наїзди на бордюри.

Навіть непомітне зіткнення з бордюром або іншою перешкодою може призвести до пошкодження, що становить серйозну загрозу безпеці та комфорту водіння. Пам’ятайте, що чим раніше ми виявимо такі дефекти, тим нижчими будуть витрати на їхнє усунення.

Друга ситуація, при якій варто звернутися до сервісу на діагностику, це при покупці автомобіля на вторинному ринку. Як і в попередньому випадку, завдяки огляду ходової частини ми можемо виявити наявні, але не виявлені під час руху дефекти, які були навмисне приховані попереднім власником, або виникли внаслідок неправильної експлуатації автомобіля.