Капітальний ремонт двигуна – що це таке?

Загальні поняття ремонту двигуна

Кожен автомобільний двигун з часом потребує ремонту. Ремонт може бути невеликим, наприклад, заміною деяких деталей, або ж він може бути більш серйозним, аж до капітального ремонту. Капітальний ремонт двигуна, також відомий як капремонт ДВЗ, – це процес відновлення двигуна до початкового стану шляхом заміни або відновлення його основних деталей.

Коли необхідний капремонт двигуна і в яких випадках у ньому немає необхідності?

Капітальний ремонт двигуна необхідний, якщо двигун пропрацював значну кількість часу і/або пройшов велику відстань і при цьому проявляє ознаки зносу. Одним із головних симптомів є втрата потужності двигуна і поява стуків у його роботі. Якщо ці ознаки проявляються, то найімовірніше двигун потребує ремонту. Однак, якщо автомобіль використовувався дбайливо і на регулярній основі проходив технічне обслуговування, то капітальний ремонт двигуна може бути необов’язковим.

Що входить у капітальний ремонт – етапи

Капітальний ремонт двигуна – це процес, який включає в себе кілька етапів. Перший етап – діагностика. Вона дає змогу визначити, які саме деталі потребують заміни, а які можуть бути відремонтовані. Далі, залежно від стану двигуна, може знадобитися повне розбирання. Після цього слідує етап заміни деталей. Тут необхідно замінити всі несправні деталі, а також ті, які можуть вийти з ладу найближчим часом. Потім двигун збирають і проводять його прогонку на стенді, щоб переконатися, що він працює справно.

Капітальний ремонт бензинового ДВЗ

Капітальний ремонт бензинового двигуна передбачає заміну поршнів, колінчастого вала, шатунів, розподільного вала, клапанів та інших деталей, якщо вони виявилися пошкодженими.

Далі, в процесі капітального ремонту двигуна відбувається його розбирання і повна заміна всіх несправних деталей, що вийшли з ладу. При цьому здійснюється шліфування або заміна поршнів, заміна колінчастого вала, розподільчого вала, вкладишів та інших деталей, якщо це необхідно. Також замінюються всі елементи ущільнювачів, включно з прокладками, манжетами, сальниками тощо.

Одним із важливих етапів капітального ремонту двигуна є гаряча обкатка. Цей процес полягає в запуску двигуна на холостому ходу, після чого швидкість його обертання поступово збільшується до максимальних обертів. Таким чином, відбувається прогрів нових деталей і перевірка їхньої працездатності в реальних умовах.

Тривалість капітального ремонту двигуна може сильно різнитися залежно від його складності та стану. У середньому, такий ремонт може зайняти від кількох днів до кількох тижнів. Після ремонту необхідно провести діагностику і перевірити роботу двигуна, а також дотримуватися рекомендацій щодо його експлуатації та обслуговування.

Капітальний ремонт двигуна є доволі складним процесом, який потребує високої кваліфікації та досвіду з боку фахівців. Тому, якщо у вас виникли проблеми з роботою двигуна, не варто займатися самостійним ремонтом, краще звернутися до професіоналів і довірити їм цю роботу.

Вартість капітального ремонту двигуна залежить від його стану, марки і моделі автомобіля, а також від регіону, в якому ви перебуваєте. У середньому, вартість такого ремонту може становити кілька десятків тисяч гривень. Але не варто економити на якості ремонту, адже від цього залежить безпека вашої їзди і довговічність автомобіля.