Ремонт рульової рейки

[wpr-template id="10782"]
Бажаєте перевірити справність кермової рейки свого автомобіля?

СТО Vag Master пропонує комплексні послуги з тестування, діагностики, реставрації та ремонту цього найважливішого вузла авто.

Коли необхідна діагностика та ремонт рульової рейки:

 • люфт у трансмісії;
 • «биття» на кермі;
 • характерні стуки при повороті керма або під час руху по нерівній місцевості;
 • значне погіршення якості керування автомобілем.
[wpr-template id="11096"]
Бажаєте перевірити справність кермової рейки свого автомобіля?

СТО Vag Master пропонує комплексні послуги з тестування, діагностики, реставрації та ремонту цього найважливішого вузла авто.

Коли необхідна діагностика та ремонт рульової рейки:

 • люфт у трансмісії;
 • «биття» на кермі;
 • характерні стуки при повороті керма або під час руху по нерівній місцевості;
 • значне погіршення якості керування автомобілем.

Фахівці СТО Vag-Master виконують якісний та оперативний ремонт рульової рейки у Києві за найдоступнішою вартістю. Працюємо з автомобілями:

Volkswagen

Audi

• BMW, а також з іншими марками транспортних засобів

Коли вам може знадобитися діагностика кермової рейки та її ремонт? При перших ознаках погіршення керованості автомобілем, коли кермо починає вести себе некоректно з одночасним зниженням загальної функціональності.

Що таке і навіщо потрібна рульова рейка в автомобілі

Рульова рейка – це просторічна назва рейкового кермового механізму. Даний механізм відповідає за передачу обертального руху кермового колеса у відповідну зміну положення керованих коліс автомобіля.

Принцип роботи кермової рейки у складі кермового управління не складний і заснований на з’єднанні валу кермової колонки з рейкою за допомогою відповідних шестерень.

Через свою високу ефективність, надійність і дієвість у перетворенні обертального руху на поступальне, рульові рейки механічного та електричного типу дуже часто використовуються конструкторами в багатьох сучасних автомобілях.

Легко зробити висновок, що рульова рейка та її основні елементи (кермові тяги та рульові наконечники) є одними з найважливіших елементів системи рульового керування, а також всього автомобіля. Від ефективної роботи рейки залежить точність та надійність водіння. Рульовий механізм є витратним елементом, а це означає, що з часом та кількістю пройдених кілометрів він може зношуватися.

Термін служби кермової рейки

Конструкція кермової рейки в сучасних автомобілях настільки вигострена і продумана, що середній термін служби такого елемента може становити від 200 до 400 тисяч кілометрів пробігу. Багато залежить і від того, чи правильно обслуговується та перевіряється рейка, а також в яких умовах вона працюватиме. На довговічність може впливати безліч різних факторів, у тому числі зовнішні чинники.

Спосіб конструкції рульового механізму, його розташування та з’єднання з колесами автомобіля обумовлюють те, що на цей блок в цілому і на рульову рейку зокрема постійно діють сили, які призводять до надмірного зносу.

Проблема може посилюватися ще більше, оскільки багато виробників недорогих автомобілів часто не приділяють особливої уваги і не адаптують встановлені на заводі рейкові передачі до умов подальшого використання.

В результаті експлуатація автомобіля в складних умовах з перевантаженням на нерівних дорогах призводить до передчасного зносу кермового механізму та кермової рейки. За фактом це означає, що в окремих ситуаціях реставрація кермової рейки або її ремонт із можливою повною заміною можуть знадобитися вже через 20-30 тис. км.

Через що вам може знадобитися ремонт кермової рейки

Серед найчастіших причин виходу з ладу кермової рейки слід назвати такі:

 • перевантаження, що виникають внаслідок ударів коліс про нерівність та перешкоди на дорозі (ями, бордюри тощо);
 • використання великих колісних дисків із низькопрофільними шинами (таке поєднання знижує рівень амортизації, що передається на підвіску та кермо).

Описані явища призводять до поширених несправностей, основними ознаками яких є люфт у трансмісії, який відчувається, як «биття» на кермі, а також характерні стуки при повороті керма або під час руху по нерівній місцевості.

Дуже часто це пов’язано зі значним погіршенням якості керування автомобілем. Автомобіль істотно гірше реагує на рух керма, керування стає менш точним, і у вас створюється враження, що автомобіль перестає вас слухатися. У деяких випадках протікання рідини з гідропідсилювача керма також вказують на проблеми з кермовим механізмом.

Яка вартість ремонту рульової рейки

На послугу ремонту рульової рейки в Києві ціни залежать від кількох факторів. Має значення тип рейки, що використовується в автомобілі (механічна або електрична), марка і модель авто, складність і обсяг робіт, популярність виробника даної запчастини і так далі.

У середньому ціни на нові кермові рейки в комплекті для легкових автомобілів знаходяться в межах від кількох тисяч до кількох десятків тисяч гривень. При цьому окремі елементи (наконечники, тяги, пильовики тощо) коштують відносно недорого, тому ремонт може коштувати досить скромну суму.

Як виглядає заміна кермової рейки?

Якщо вам потрібен ремонт рейки з повною заміною цього механізму, автомеханік виконує цю роботу в кілька етапів. Слід пам’ятати, що заміна кермової рейки – це досить складний та трудомісткий процес, що потребує великого досвіду та використання спеціалізованих інструментів.

Ремонт рейки із заміною починається зі зняття передніх коліс автомобіля та від’єднання наконечників рульових тяг від поворотних кулаків. Далі автомеханік від’єднує всі гідравлічні шланги та знімає кермовий механізм із автомобіля. При збиранні виконує заповнення системи новою рідиною, а після всього процесу необхідно перевірити та виставити геометрію коліс.

Як виконується регенерація кермової рейки

Регенерація – це не що інше, як оновлення рейки. Вона містить в собі:

 • ретельне очищення;
 • заміну гумових елементів;
 • заміну гвинтів та прокладок;
 • ремонт механічних пошкоджень;

Регенерація кермової рейки – це в першу чергу ретельне очищення всіх деталей від іржі і бруду, що накопичилася за роки. Майстер розбирає окремі елементи, деякі з яких піддаються піскоструминній обробці. Зношені шестірні та механічні підшипники замінюються.

Як правило, також необхідно використовувати нові прокладки та гумові ущільнення, так як старі з часом зношуються та втрачають герметичність. Одним із заходів, які виконують фахівці при ремонті, є заміна кермових тяг разом із їхніми наконечниками. Наступним кроком в обслуговуванні є усунення будь-яких люфтів у системі.

[wpr-template id="10787"]