Заправка кондиціонера автомобіля

Автомобільний кондиціонер: принцип роботи та заправка

Принцип теплообміну – основа для довготривалої служби кондиціонера. Частина потужності двигуна внутрішнього згоряння безпосередньо використовується для роботи системи кондиціювання. Яким чином? Відбираючи з колінчастого валу за допомогою приводного ременя.

Сама процедура відбувається за допомогою спеціалізованої техніки, що сприяє контролю за тиском у системі та обсягу заправленого холодоагенту (фреону). Краще не повторювати це вдома, а по якісну роботу краще звернутися до фахівців.

 

Переваги і недоліки

  • Режим охолодження та обігріву

У спеку та в холод найбільшим плюсом кондиціонера є створення оптимальних умов під час їзди. Влітку водій допоможе охолодити салон, а взимку кондиціонер позбавить від запотілого скла.

  • Робота разом із клімат-контролем

Підтримка заданої температури в салоні, наявність режиму м’якого обдування. Особливо приємна функція для тих, хто має маленьких дітей.

  • Розмноження мікробів

У випарнику можуть осідати та розмножуватися хвороботворні організми, які створюють несприятливі для здоров’я умови. Їх наявність можна визначити досить просто – у салоні відчувається неприємний запах.

  • Збільшення витрати пального

Зазвичай для кондиціонера необхідно приблизно 10 л. с., що особливо відчувається на високих оборотах.

 

Механізм роботи

Автомобільні кондиціонери – це ціла система, що складається з кількох основних вузлів. Сьогодні поговоримо про найнеобхідніше – компресор.

Він є основним елементом для всього пристрою. Головна властивість – прокачування холодоагенту (фреону) по всіх трубопроводах та магістралях.

Алгоритм роботи компресора.

Механізм витягує пари фреону з випарника та відправляє холодоагент у конденсатор. Саме він поділяє контури високого та низького тиску.

 

Коли потрібна заправка?

Зазвичай потрібно дозаправляти 2-3 рази на рік в автомобілі старше 6 років, а щорічно – більше 6.

Однак, існують “тривожні дзвіночки”, які змушують звернутися за позаплановою діагностикою. Ознаки таких несправностей:

  • незначне охолодження повітря у салоні;
  • подача холодного повітря йде з перебоями;
  • дивні звуки під час роботи;
  • довготривала зміна температури;
  • наявність неприємного запаху.

Довіряйте заправку кондиціонера лише перевіреним майстрам!

Фахівці VAG Master легко впораються з поставленим завданням.

Також на нашому автосервісі ми можемо провести діагностику ходової частини, комплексну діагностику, капітальний ремонт двигуна та багато іншого.

VAG Master працює як з приватними, так і юридичними особами!